Forum

Overname gemene muur

Mieke39
0 thumb_up 0 comment Andere particulier
#Bouwen · 8 maanden geleden

Onze woning is gebouwd in 1997. Het stuk grond naast ons is verkocht, de plateau zal gegoten worden eind april. Het betreft een houtskelet woning.

De eigenaars hebben al laten weten dat zij onze muur zullen overnemen maar verder zijn nog geen enkele praktische stappen ondernomen...

Volgende week komt hun werfleider wel een soort taxatie doen van onze muur....

Aangezien de werken snel zullen starten (en klaar zijn wegens houtskelet): wanneer moeten zij ons vergoeden voor de overname van de muur?

Ik veronderstel dat je toch al iets moet afgesproken hebben voor de aanvang van de werken?

Alle reacties

3 thumb_up 8 comment
8 maanden geleden · Bedankje ontvangen

Beste, 

U geeft aan dat u een muur op de scheidingslijn heeft gebouwd en dat u de volledige kosten van deze muur ten uwe laste heeft genomen. 

In het geval uw buur gebruik wilt maken van deze gemene muur, zal uw buur eerst de helft van de muur moeten betalen. Dit valt onder gemeenmaking van de muur zoals bepaald in artikel 661 van het Burgerlijk Wetboek. 

Voor de prijsbepaling dient u met een aantal factoren rekening te houden. 

Van zodra uw buur mede-eigenaar van de muur is, mag uw buur conform art. 657 van het Burgerlijk Wetboek balken in de gemene muur plaatsen. Zolang uw buur geen mede-eigenaar is, kan u weigeren dat zij deze muur gebruiken voor het plaatsen van eender welke constructie.

Wij staan u graag bij met verdere vragen en u kan ons hiertoe steeds bereiken. 

Met vriendelijke groeten, 

Geert BOUTSEN

Advocaat

Dehaese & Dehaese Advocatenkantoor BVBA

Luikersteenweg 187

3500 Hasselt

011/28.18.81 - dehaese@dehaese.be

www.dehaese.be 

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.